Punch Robusto RE Emiratos

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Punch Robusto RE Emiratos

Δημοσίευση από Fairlight »

Punch Robusto RE Emiratos LCD Trendy

Εικόνα

Κυκλοφορία του 2008 διαβάζω, από τότε που μου έδωσε ο Πάνος αυτό το πούρο ήθελα να το καπνίσω.

Στα κρύα βγάζει ξύλο και αρκετό μέλι, το τράβηγμα είναι λίγο δύσκολο. Στο άναμμα ξεκινάει με αρκετό ξύλο, μέλι και λίγη κανέλα σ ένα αρκετά ξηρό μοτίβο όμως. Αλλάζει γρήγορα ρότα όμως, εκεί κοντά στο τέλος του πρώτου τρίτου με ένα πλούσιο κρεμώδες και γλυκό προφίλ το οποίο έχει και νότες κανέλας.

Να που στην μέση πλέον κάνει την ανατροπή ανεβάζοντας αναπάντεχα τις εντάσεις με έντονα πιπέρια να προκαλούν την απορία μου. Σκάει και μια μέντα στο ξεκάρφωτο. Καθώς πλησιάζει προς το τέλος ρίχνει και άλλο γκάζι με κάτι μυστήριες αρμύρες και δέρμα.

Πολύ ενδιαφέρον το Punch σου Πάνο, πολύπλοκο και αινιγματικό, σ'ευχαριστώ!
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
suleygiannis
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2432
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 7:28 pm

Re: Punch Robusto RE Emiratos

Δημοσίευση από suleygiannis »

Punch Robusto Edición Regional Emiratos

LCD Trendy

Εικόνα

Vitola: Robusto 50 x 124

Αποκλειστικά για την αγορά των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων. Κυκλοφόρησε σε 2.000 κούτες των 25 πούρων το 2008.
Δυσεύρετο πούρο ευγενική χορηγία του Παναγιώτη τον οποίο ευχαριστώ!

Το κόβω και το τράβηγμα είναι απλά τέλειο. Επίσης κατασκευαστικά το πούρο είναι πολύ καλό, χωρίς να είναι φορτωμένο με πολύ καπνό όπως συνηθίζεται στα κουβανέζικα πούρα.
Από κρύα αρώματα δεν έχει πολλά. Λίγο μέλι, ξύλο και πιπέρι.
Το ανάβω. Αν και τα έχει τα χρονάκια του, είναι έντονα τα πιπέρια στην αρχή. Μαζί με ξύλο. Μετά από λίγο όμως έρχεται και κάποιου είδους ξινούτσικο φρούτο που δεν μπορώ να εντοπίσω. Προχωρώντας το πούρο γλυκίζει αρκετά με το μέλι να κάνει αισθητή την παρουσία του και το πιπέρι περνά στο παρασκήνιο.
Δειλά δειλά πάει να βγάλει και μια κρέμα. Προς τη μέση βγάζει και μια πάστα ελιάς και μια ιδέα πικρής σοκολάτας κάνοντας το πούρο ωραίο και ενδιαφέρον.
Το πούρο τελειώνει σχεδόν όπως άρχισε με ξύλο, πιπέρι αλλά και μέλι.
Πολύ καλό πούρο αναμφίβολα.
ευχαριστώ για αυτήν τη χορηγία!
Ρε μαν ρε μπρο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Punch”