Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

καπνίζουμε όλοι το ίδιο πούρο, το συζητάμε, γράφουμε την άποψη μας & βαθμολογούμε

Ποιος κινηματογραφικός ηθοποιός πιστεύετε ότι θα κάπνιζε Romeo y Julieta Belicoso ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ Απρ 01, 2020 1:04 am

Rob Schneider
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Christopher Walken
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Marlon Brando
1
6%
Bruno Ganz
8
44%
O Μπόκολης
9
50%
 
Σύνολο ψήφων: 18
Άβαταρ μέλους
Assos
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 1:38 pm

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Assos »

Η αλήθεια είναι ότι δε το έχω δοκιμάσει ποτέ το συγκεκριμένο... καλή επιτυχία στο mass Μαρτίου Θωμά μου. Θα προμηθευτώ, θα δοκιμάσω και θα καταγράψω! Πως μας πετσόκοψες έτσι με τη βαθμολογία ρε τσόγλανε... :D
These users thanked the author Assos for the post:
Fairlight
You Miss 100% Of The Shots You Don't Take.
You Need To Start Shooting At Your Goals
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9073
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

εναλλακτικά παίζει κι αυτό: 8-) http://cigarsforum.gr/viewtopic.php?f=2 ... coso#p1008
These users thanked the author Τάκης for the post (total 2):
ΣτάθηςFairlight
papa was a rolling stone...
Rigelianos
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 8:07 am

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Rigelianos »

Καλησπέα, καλό μήνα και καλή Σαρακοστή!
Φαίνεται όμορφο, πούρο που δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να κάνω, ευκαιρία να το αρχίσω!
Άβαταρ μέλους
Fairlight
Moderator
Δημοσιεύσεις: 1116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:08 pm

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Fairlight »

Με μεγάλη μου χαρά διαπιστώνω οτι οι περισσότεροι έχετε από μηδαμινή έως σχετικά περιορισμένη εμπειρία με το πούρο. Πολύ καλό αυτό.

Ας αφήσουμε λοιπόν τα πολλά-πολλά και lets get physical. Tα Belicosos δεν θα ανάψουν από μόνα τους!
These users thanked the author Fairlight for the post:
Jazzman
Sate~yurosu

Πες μου. Τι είσαι??? Είσαι pleb? (Project: the pleb sessions)

Τα λέμε το άλλο καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Svensk »

Δεν το έχω καπνίσει ποτέ το εν λόγω Ρομεο.
Θα προμηθευτω μερικα στικ και θα περιμένω :evil: να σταματησω να βήχω.
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9073
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Τάκης »

...και λίγο πριν ξεκινήσουν να φουντώνουν οι πυρές για το Belicoso του ζεύγους
η Ιερά Σύγκλητος με εξουσιοδότησε να ανακοινώσω τον επόμενο οικοδεσπότη μας
- κυρίες και κύριοι, το mass του πασχαλινού οβελία θα παρουσιάσει ο...

Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 2):
ΣτάθηςRigelianos
papa was a rolling stone...
Άβαταρ μέλους
Junior
Δημοσιεύσεις: 548
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 01, 2018 11:21 am

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Junior »

Τις καλημέρες μου και καλή μας Σαρακοστή. Μεγάλη τιμή για εμένα να σας ανακοινώσω και να μοιραστούμε το πούρο του μήνα Απριλίου. Όσο για το τρέχον mass, εύχομαι καλή επιτυχία και ανυπομονώ να δοκιμάσω για πρώτη φορά την Belicoso, καθώς είμαι λάτρης των Romeo y Julieta.Εικόνα

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

These users thanked the author Junior for the post (total 8):
PetranJazzmanΣτάθηςRigelianosSpirosbusa71χεντυ κοντουΤάκηςTournesol
Άβαταρ μέλους
Τάκης
Moderator
Δημοσιεύσεις: 9073
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 03, 2018 10:43 am

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Τάκης »

Εικόνα

BOS MAR 11

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αυστηρώς Ακατάλληλο XXX

Εικόνα

- Τι έγινε Μπόκολη, θα καπνίσεις..??
- Πάω να χτενιστώ κι έρχομαι!

Εκείνο το πρωί ο El Boko ξύπνησε ευδιάθετος. Μετά από ένα εξαντλητικό δεκαήμερο γύρισμα για την τελευταία του ταινία, με παρτενέρ τη Μεσσαλίνα, τη Μεγάλη Αικατερίνη, την Τίνα Σπάθη, την Τζέσικα Ράμπιτ, και τη Spider Woman, τις οποίες τελικά παράτησε σύμφωνα με το σενάριο για μια Χήνα, ήθελε κάτι χαλαρωτικό.

Κάτι που όπως όλα έδειχναν, συγκέντρωνε η συμμετοχή του στο σημερινό event του Εθνικού Μουσείου Σύγχρονης Τέχνης, μια εκδήλωση υπό την αιγίδα της κουβανέζικης πρεσβείας και του ιδρύματος «Ta & Cia Patulenalia», στην οποία προς έκπληξη όλων ο Μπόκολης προσεκλήθη ως κεντρικός ομιλητής, μετά και από παρασκηνιακές πιέσεις του βορειοκορεάτη πρέσβη.

Ανηφόρισε τη Συγγρού, και με ένα νευρικό πάτημα στο γκάζι της αστραφτερής του Packard Astral του ’57, βρέθηκε σε dt από το Ωνάσειο στο ΕΜΣΤ, Φραντζή και Καλλιρόης. Ο κόσμος είχε αρχίσει να μαζεύεται από νωρίς στην αίθουσα όπου θα γινόταν η εκδήλωση, και κοπάδια κινεζάκια ήδη θαύμαζαν το κολλάζ που είχε φιλοτεχνήσει για πάρτη του ο Andy Warhol.

Εικόνα

Την ώρα που έφτασε στην αίθουσα της εκδήλωσης έγινε σεισμός, καθώς οι σεκιουριτάδες έδιναν μάχη με τις λυσσασμένες groupies που άρχισαν να πετάνε στο είδωλο τους τα εσώρουχα και τις σερβιέτες τους. Ο maître με πόζα αντάξια ροκ σταρ των 80’s, ηρέμισε τις Μποκολίτσες μοιράζοντας τους υπογεγραμμένα αντίτυπα του «La philosophie dans le boudoir» του Marquis de Sade.

Ύστερα κάθισε στη βαριά δερμάτινη πολυθρόνα κρατώντας πάντα το ασημένιο του μπαστούνι, με χαραγμένη στη λαβή την αθάνατη ρήση του Τζιμάκου από το -Με λένε Πόπη- «γαμάτε γιατί χανόμαστε».

Εικόνα

Δίπλα του, σ’ ένα σπάνιας τέχνης Louis Quatorze τραπεζάκι σαλονιού, υπήρχαν ένας κόφτης με λεπίδα από χάλυβα Δαμασκού, ένας φιλντισένιος αναπτήρας σε σχήμα πέους θαλάσσιου ίππου, ένα τασάκι από κινέζικη πορσελάνη με γυμνά σχέδια του Toulouse Lautrec, κι ένα Romeo y Julieta Belicoso εννέα ετών.

Με μεγαλόπρεπη θεατρική κίνηση γερασμένου τραγωδού της Επιδαύρου και κάτω από απόλυτη σιγή, έκοψε ευλαβικά την κωνική άκρη του πούρου κι άρχισε να ρουφάει χωρίς να τ’ ανάψει.

Εικόνα

(παρατίθεται αλογόκριτο αντίγραφο των σημειώσεων του ίδιου του Μπόκολη, που κρατούσε κατά τη διάρκεια της δημόσιας γευσιγνωσίας):

γλυκόπχιοτο… αυτή η ντεμέκ ξανθειά του Patulenalia με τα χοντρά μπούτχια στο τσακ είναι να μου τον αρπάξη… κάτσε ν’ ανάψω το μαραφαίτι… παφ-πουφ… χμ, γ@μάτοι οι ραιμπέτες της Κούβας να πούμε, φήνος καπνός, γαμπριάτηκος, με κόκαλα που λαίνε.. κυρίαι μου και κύριοι το πουράκιο βγάζη μπουλκουμέδαις, μελάκη, καραμελείτσα, σοκωλατούλα, μποισκοτάκι, σαν εκίνο το γλυκοτσούτσουνο παλοικάρι απ’ το Πακιστάν που ‘παιζε τον Αττίλα στην προταιλεφταία μου ταινία… τα ‘χει και τα πυπεράκια του, που τα τρίβουν ξαναμένοι καλογέροι, αίχοντας πριν ξεφλουδήσει πορτοκάλεια… μα τον μαλειαρό τιτάνα τον Ρον Τζέρεμυ, αυτός ρε δεν είναι ο Άρούλης ο Spi..?? εκίνος ο ντιγκιντάγκας που ‘δινε ρεγάλο να του τον ακουμπείσω… Μπόκολη σωβαρέψου λέμε (που τεριάζει με το κουρέψου)… το λοιπό κ. πρέσβυ με πάει κωλοφεράτζα το μπέλι και κόζο, άμα σε πω πως μαίχρι και φράουλα γεβομαι, θα με πιστέπσεις..?? πφ… λιγώθηκα γαμότι και νιώθω ένα υπαρκσηακό κενό που λαίνε κε οι κουλτουρυάρηδες, μ’ άνοιξε τα βάρδουλα της πείνας η παφαπούφα, αλλά άμα φάω θα πιω, κι άμα πιω θα μερακλοθώ και θα θέλο μετά και κοκό, και πρέπει να κρατιθώ ντούρος για την Τσούλια…το διότι ξεκεινάμε μαζί γηρίσματα την επάβριον, και το κορίτση εδείλωσε πως το ‘χε απωθιμένω να φυστικοθούμε, εγώ πάλη με την καμμοία, αλλά ας όπσεται ο επαγκελματησμός μου και η μεγάλι μου (όχι αυτή ρε, για την ψυχούλα μου λαίω), που ‘ναι πονετικιά να πούμε… και κσυροί καρπή βρήκα καλά μου πεδιά, και στη ντούγκλα του μουστακιού μου πάνο καθείσανε μπαχαρικά και λέλουδα, με ολίγον από κεδρόξηλο και κρεμ ντε κρεμ που λαίνε οι γκουρμαίδες στα ταβερνοία της Κοκινηάς… και μ’ αφτά και μ’ αφτά τελειώκαμε κυρίες και κύριοι, η παράστασις έλαβαι τέλος… ηθικών δείδαγμα: η φούμα ήτονε μερακλήδικια και αλανειάρα, με πικάντ, φλοράλ, και σουρουκλεμέ στυχεία εν πλήρει ισορροπία, (ρε πώς τα λαίω ο κερατάς), περιωπής που λένε στα σαλώνια… περί σκέτης οπής πιπίνια και μιλφάρες τα λαίμε στο πανί, με μαίνα από πάνω και σας αποκάτο να λυσάτε… αφτά γι’ απόπσε, πολλαίς ματσαμούτσες εκεί που κσέρετε, και buenas noches compañeros να το κσανακάνουμαι!!!

Βαθμολωγό το σιγγεκρυμένο στηκ με τι άλλο… τον εαφτό μου! σας έχο και καλητεχνηκή φωτώ…


Εικόνα
These users thanked the author Τάκης for the post (total 17):
Mixalis81ΣτάθηςsigarasSvenskJazzmanFairlightΟ ΜπόκοληςJuniorRigelianosSpirosbusa71GreekosPetranharmonicaRasputinSifisAssosalexandros
Άβαταρ μέλους
Mixalis81
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 31, 2018 7:53 am

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Mixalis81 »

😜😜😜 Γεια σου ρε Τακαρε!!!
These users thanked the author Mixalis81 for the post:
Τάκης
Άβαταρ μέλους
Svensk
Founding Fathers
Δημοσιεύσεις: 1053
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 11:35 pm

Re: Mass Tasting Μάρτιος 2020 - Romeo y Julieta Belicosos

Δημοσίευση από Svensk »

Θα ήταν γαματος σαν μονόλογος πάνω στη σκηνή, με τον μποκολη να λούζεται από έναν κ μόνο προβολέα
These users thanked the author Svensk for the post (total 2):
ΤάκηςMixalis81
Το πούρο είναι η θεραπεία μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Mass Tasting-Το Πούρο του Μήνα”